آغاز دوره تثبیت در مدرسه علمیه طالقان شهریور 93
دوشنبه, 10 شهریور 1393 09:13 برای نظر دادن اولین باش! حوزه طالقان تثبیت حوزه حجت الاسلام صفا

حجت الاسلام ابوالفضل صفا، در گفت‌و‌گو با حوزه اشاره با اشاره به جایگاه تاریخی طالقان در پرورش علمای نامدار شیعه، تأسیس حوزه علمیه در این منطقه را نقطه عطفی برای احیای فضای علمی و تربیت علمای بزرگ دانست و اظهارداشت: منطقه طالقان از جمله مناطقی است که درمورد آن روایات مستند از ائمه معصوم داریم که به نقش این شهرستان در آخرالزمان و اینکه مردانی از آن یاران امام عصر(عج) خواهند بود ، اشاره شده است.

وی افزود : با توجه به این مهم و اهمیت استراتژیک این منطقه جای یک حوزه علمیه در آن خالی بود که در همین راستا و طی سال گذشته به همت علما و خیرین، مدرسه علمیه مهدی موعود(عج) تاسیس و با جذب طلبه رسما فعالیت خودرا آغاز کرد.

مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان طالقان، در ادامه با اشاره به ثبت نام جدید این مدرسه، گفت: مدرسه علمیه مهدی موعود از مدارس علمیه سفیران هدایت است که مدت تحصیل در آن پنج سال بوده و نام نویسی از علاقه مندان برای سال تحصیلی جدید اتمام یافته و با مشخص شدن داوطلبان هم اکنون دوره اختبار و تثبیت آغاز شده است.

وی با اشاره به حضور 53 داوطلب در این دوره اذعان داشت: ظرفیت نهایی برای سال تحصیلی جدید 25 نفر است که از بین داوطلبان انتخاب خواهند شد.

حجت الاسلام صفا، هم چنین زمان رسمی آغاز سال تحصیلی جدید این حوزه را 15 شهریورماه اعلام و ابرازداشت: هم اکنون در پایه 2 نیز بالغ بر یازده نفر از طلاب مشغول فراگیری علوم دینی هستند .

مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی موعود(عج)، در بخش پایانی سخنان خود، با تاکید مجدد بر جایگاه شهرستان طالقان از علما و فضلای این دیار که در دیگر مناطق مقیم شده اند خواست تا به دیار خود برگشته و نسبت به ترویج معارف اهل بیت(ع) که رسالت اصلی طلاب و مبلغان است، اهتمام داشته باشند.

Prev Next
برچسب‌ها
درباره نویسنده
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

FaLang translation system by Faboba