انتصاب مدیر مدرسه مهدی موعود(عج) طالقان
چهارشنبه, 26 شهریور 1393 13:34 برای نظر دادن اولین باش! مدیر حوزه اولین حوزه طالقان

حجت الاسلام سلطانی مدیر حوزه های علمیه استان البرز، در ضمن بیان حدیثی از پیامبر گرامی اسلام درباره امر مهم صدقه فرمودند: امروز که تمام دنیای شرک و کفر، همه سرمایه های مادی خود را پشت سر فتنه ها و دسیسه هایشان گذاشته اند تا از اسلام هیچ خبری نباشد ولی این طرف همیشه در تنگنا وسختی اند؛ لذا برای مقابله با آنان باید به اهل علم به ویژه حوزه های علمیه و مراجع کمک شود.

ایشان در ادامه فرمودند که بزرگترین وظیفه ما حفظ دین است ؛ و ما باید برای حفظ این دینی که با سختی و مشقت به ما رسیده و ما به آن افتخار می کنیم , عمل نماییم و تنها برای حفظ آن به حرف بسنده نکنیم.

ایشان در ادامه خاطرنشان نمودند که همه مشکلاتی که در جامعه ما هست به خاطر عمل نکردن به دین است؛ لذا اگر همه مسؤولین دست به دست هم بدهند تا حوزه ها را که سرجشمه همه پاکی ها می باشد را تقویت نماییم در هیچ جایی از کشور مشکل نخواهیم داشت ؛ اما با اینکه ۳۵ سال از نظام مقدس جمهوری اسلامی می گذرد متأسفانه برای تقویت حوزه های علمیه کار شایسته ای انجام نشده است ؟و تأکید کردند که افتخار حوزه بر این است که در تمام سختی ها و مشکلات از حمایت مردمی برخوردار بوده و سلامت حوزه هم به خاطر همین امر می باشد.

ایشان درباره طالقان و اهمیت آن نیز از دیدگاه اهل بیت(ع) در ضمن بیان نکات مهمی خطاب به مسؤولین این شهرستان فرمودند که در طالقان نورانیت و قداستی وجود دارد که باید قدر آن را دانسته و برای اعتلای هر چه بیشتر آن تلاش نمایند.

همچنین فرمودند که فخر زمان حضرت آیت الله بهجت(رضوان الله تعالی) از شاگردان شیخ مرتضی طالقانی بودند.

ایشان در ادامه از زحمات جناب آقای صفا مدیرسابق حوزه علمیه سفیران هدایت طالقان؛ تقدیر وتشکر نموده و به جناب آقای فتاحی مدیر جدید این مدرسه عرض تبریک داشتند و از ایشان خواستند که به یاری خداوند تمام توانشان را برای حل مشکلات این مدرسه بکارگیرند.

در پایان ایشان از جناب حجت الاسلام والمسلمین حسینی ؛معاونت امور واحدهای آموزشی و امور طلاب خواستند تا حکم مدیریت جناب آقای فتاحی را قرائت نموده و همچنین به جهت تشکر از زحمات جناب آقای صفا لوح تقدیر و هدیه ای را از طرف مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان البرز تقدیم ایشان نمایند.

Prev Next
برچسب‌ها
درباره نویسنده
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

FaLang translation system by Faboba